Leki na przeziębienie i grypę


Za każdym razem, początek sezonu zimowego nasze ciało staje się podatne na ostre infekcje dróg oddechowych, potocznie zwana "zimna", a najbardziej niebezpiecznych ich przedstawiciela - wirus grypy. Z różnych powodów, często o nich pamiętać, gdy myśli o zapobieganiu zbyt późno. Co zrobić, gdy jesteś chory? Jak zrozumieć różnorodność kolorowych opakowaniach, które stoją w oknach aptek zwane "przeziębienie" i pobyt na lek trzeba?


Leki na przeziębienie i grypę

Wszystkie te liczne leki można podzielić na dwie grupy:

- Środki do leczenia objawowego, który eliminuje objawy przeziębienia - bóle mięśni, ból głowy, wysoka gorączka, katar, uczucie zatkanego nosa, kaszel;
- Moczowo wirusów i system odpornościowy.

Leki poprawić objawy przeziębienia i grypy

Jest to różne formy dawkowania zawierające różne kombinacje substancji następujących grup:

Przeciwgorączkowe i przeciwbólowe (Most - paracetamol) .Volodiye umiarkowane działanie przeciwbólowe w bólach stawów i mięśni, bóle głowy w pierwszych dniach choroby, ma działanie przeciwgorączkowe.

Skurcz naczyń krwionośnych (Fenylefryna) .Ustranyaet przekrwienie nosa, zmniejsza pęcznienie błony śluzowej jamy nosowej i zatok obocznych nosa, normalizuje się powietrza pomiędzy nimi.

Leki przeciwhistaminowe (Chlorphenamine, feniramin, prometazyna) .Umenshaet obrzęk błon śluzowych, zapalenie wydzielanie śluzu, swędzenie w nosie i gardle, łzawienie oczu.

Oprócz powyższego, leki mogą być zawarte kwas askorbinowy, kofeinę, środki na kaszel.

Leki te nie wpływają na bezpośredni czynnika sprawczego i nie skrócić czas trwania przeziębienia, mogą trwać dłużej niż 3-5 dney.Chto lepiej wybrać - kapsułek, proszków lub tabletek - kwestia gustu.

Koldakt Flyu Plus.Dostępne w zawiesinie i kapsułki o przedłużonym działania.
Zawiera paracetamol 200 mg, 8 mg, chlorowodorek maleinianu Chlorphenamine 25 mg fenylefryny.

Kapsułki mogą dorosłych i dzieci powyżej 12 lat - 1 kapsułka co 12 godzin.
Zawieszenie - dorosłych i dzieci powyżej 12 lat 2 łyżeczki 3-4 razy dziennie dla dzieci 6-12 lat - 1 łyżeczka 3-4 razy dziennie.
Czas trwania przeciwgorączkowy skutkiem na celu nie więcej niż 3 dni, aby działanie przeciwbólowe nie więcej niż 5 dni.
Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią, jaskra z zamkniętym kątem, cukrzyca, choroba wrzodowa, zwiększona czynność tarczycy, choroby krwi, ciężka choroba wątroby, nerek, serca, pęcherza moczowego, zaburzenia oddawania moczu w gruczolaka prostaty, podwyższone ciśnienie krwi, oznaczone miażdżycy tętnic wieńcowych, Alergia na lek. Aby otrzymać kapsułek - dzieci do 12 lat w zawieszeniu - do 6 lat.

Podczas leczenia należy unikać alkoholu, zarządzanie transportem i czynności, które wymagają szybkiej reakcji.

Tabletki Coldrex (Paracetamol 500 mg, kofeina 25 mg, 5 mg fenylefryny, terpynhydrat 20 mg, 30 mg kwasu askorbinowego) jest podawany w obecności kaszel, flegma towarzyszy działu, więc terpynhydrat miasta, która zapewnia działanie wykrztuśne. Kofeina ma część leku zwiększa działanie przeciwbólowe paracetamolu.
Dorośli 1 2 tabletki, dzieci 6-12 lat - 1 tabletka do 4 razy dziennie.

Przeciwwskazania: alergia na lek, zwiększona czynność tarczycy. Ostre zaburzenia nerek i wątroby, cukrzycy, nadciśnienia, choroby serca w wieku 6 lat.

Pierścień (Kofeina 30 mg, 500 mg paracetamolu, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, 2 mg hlorfeniraminu maleinian) tabletki.Vzroslym i dzieci powyżej 15 lat: 1 tabletka cztery razy dziennie. W okresie nie więcej niż 4 nie tabletokkursom więcej niż 5 dni.
Przeciwwskazania: Wiek 15 lat, ciąża, karmienie piersią. Alergia na lek. Severe cukrzycę, ciężkim przebiegu nadciśnienia, oznaczony miażdżycy serca.

Podczas leczenia nie może alkoholu, jazdy mechanizmów i części ruchomych.

Ferveks.Worki z proszkiem zawierającym paracetamol 500 mg, 25 mg, maleinian feniraminu, 200 mg kwasu askorbinowego. Zawartość saszetki rozpuścić w szklance ciepłej wody między posiłkami brać 1 saszetka 2-3 razy dziennie więcej niż nie 1 raz na 4 godziny. U pacjentów w podeszłym wieku lub z naruszeniem wątroby i nerek, okres ten powinien być 8 godzin.
Czas trwania ujęcia - zarówno dla koldakt flyu plusem.
Przeciwwskazania: alkoholizm, reakcje alergiczne na lek, nadciśnienia wrotnego, niewydolności nerek, w wieku 15, ciąży i karmienia piersią, erozji i owrzodzenie przewodu pokarmowego, ciężka choroba wątroby.

Ferveks Dzieci (6 lat).
Dzieci 6-10 lat - 1 saszetka 2 razy dziennie
10-12 lat - 1 saszetka 3 razy dziennie
12-15 lat - 1 torba 4 razy dziennie
Zebrane przedziały 04:00 ocena nie więcej niż 3 dni.

Syrop Coldrex rycerz (1 g paracetamolu, 20 mg prometazyna, dekstrometorfan 15 mg) wybór .Preparat suchego kaszlu dla kompulsywnych, która narusza sen sen.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat ma 4 łyżeczki na jedną noc.
Dzieci w wieku 6-12 lat - 2 łyżeczki na dobę.
Dzieci do lat 6 - tylko na receptę.

Przeciwwskazania są uczuleni na składniki leku, zaburzenia czynności wątroby i nerek. W astma, epilepsja, jaskra, choroby układu krążenia, zatrzymanie moczu, gruczolak prostaty - wyłącznie po konsultacji z lekarzem. W czasie, lek powinien powstrzymać się od jazdy i alkoholu.

Leki o działaniu przeciwwirusowym immunomodulujące i

Pomimo szerokiej reklamy tej grupy oznacza skuteczność i bezpieczeństwo oraz długotrwałe przyjmowanie konsekwencje jest słabo poznana, tak daleko, jak to możliwe, ich stosowanie powinno być wykluczone przeziębienia.

Leczenie przeziębienia u dzieci i kobiet w ciąży

W ciąży mogą stosować preparatów zawierających paracetamol (Panadol, Efferalgan) w obecności kaszel - syrop dr mamo, hedeliks. Do płukania wywar z ziół (rumianek, szałwia, eukaliptus). Na zimno - krople, maści do nosa Pinosol.

W dzieciństwie najbezpieczniejszego leku z ciepła i bólu są paracetamol. Możesz dać, od 2 miesięcy. Korzystnie, w postaci syropów, zawiesin lub czopków (Panadol Children Efferalgan). Drugim lekiem z wyboru - ibuprofen (Nurofen syrop i świece dla dzieci), ale dzieci poniżej 3 miesięcy, w razie potrzeby należy powołać lekarza. Ibuprofen, nie powinny być podejmowane dla dzieci z astmą, żołądka i choroby wrzodowej.

Środki ludowe leczenia przeziębienia

Napar z kwiatów lipy i suszono maliny.Smeshat zarówno wskaźnik 1: 1, zalać szklanką wrzącej wody na 20 minut i pić 1 szklankę w nocy.

Biodra infuzyjne i termosy ryabiny.V wypełnić łyżkę owoców i zalać ½ litra wrzącej wody. Domagaj i pić przez cały dzień w ½ szklanki do 1 litra dziennie.

Gorące mleko medom.V szklanka mleka, dodać 1 łyżkę miodu. Take 1 szklankę noc w suchym kaszlu.

Napar z imbiru z miodem i cytryną sokom.Nateret ¼ szklanki startego imbiru, zalać wrzątkiem, pozostawić na 20 minut, odcedzić, dodać pół łyżki miód i 2 kropli soku z cytryny. Weź 3 razy dziennie ½ filiżanki.

Leczenie grypy

Leczenie grypy powinno dotyczyć wyłącznie lekarz. Leki Protivovovirusnye są przewidziane tylko dla poważnych lub powikłanym przebiegu grypy, jak również w każdym przypadku kategorii osób z ryzykiem choroby (przewlekłe nerek, wątroby, serca, płuc, układu hormonalnego, w tym cukrzycy, a liczba pozostałych w wieku poniżej 5 lat i ponad 65 roku, ciąża, etc.).

Dotychczas powszechnie stosowane w leczeniu grypy, amantadynę i Remantadin obecnie nieefektywne, ponieważ oporność na wirusy grypy typu A i B.

Zalecane są leki oseltamiwir (Tamiflu) i zanamiwir (Relenzę) i muszą one być podawane w ciągu pierwszych 48 godzin od wystąpienia i mogą być stosowane do profilaktyki u ludzi cierpiących na pacjenta.

Kiedy zdiagnozowano "grypa" angażować się w siebie niedopuszczalny! Przy najmniejszym podejrzeniu należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Konieczne jest również, aby zobaczyć się z lekarzem, jeśli:

- Stan zdrowia nie poprawi się w ciągu 1 tygodnia
- Po obniżeniu temperatury do kilku dni znowu zaznaczyć jej wzrost do dużych ilościach

- Były bóle w klatce piersiowej przy oddychaniu i duszność,
- Temperatury powyżej 38 nie jest zmniejszona w ciągu 3 dni
- W zaostrzenia przewlekłych chorób serca i płuc na tle zakażenia wirusowego (wzrosła duszność, ból w sercu, kaszel, itp).